TworzymyGłos Regionu

Mażoretkowe show

w Mochach

Wtorek, 11 lutego 2020 o 14:14, autor: 0 792
Mażoretkowe show

Barwnie, wesoło i z przytupem – w niedzielę, 9 lutego br. w mocheńskiej sali sportowej odbyło się „Mażoretkowe show”. Przed licznie zgromadzaną widownią zaprezentowały się zespoły „Vena” z Przemętu, „Twinks” z Włoszakowic, „Verwa” Krzywinia oraz „Nutki” z Lipna.

Instruktorami zespołów są siostry: Karolina i Małgorzata Stanisławskie – Mistrzynie Mażoretek Polski Środkowej 2015. Swoją pasją, determinacją i poświęceniem od lat udowadniają, że ten kto kocha to co robi, tak na prawdę nigdy do pracy nie chodzi.

W maju 2013 roku w Przemęcie powstał zespół „Vena” i od tego wszystko się zaczęło… Sport pełen gracji i rywalizacja na krajowym i europejskim poziomie. W świecie mażoretek – Przemęt ma świetną renomę. Kolejne zespoły i sukcesy na tym polu udowadniają, że jeśli robi się coś z serca i pasją, wkładając w to wiele inicjatywy i pracy – sukces jest niemal murowany!

Podczas show w Mochach wszystkie tancerki grup, w każdej kategorii wiekowej mieli okazje zobaczyć ich bliscy, ale nie tylko. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli samorządów lokalnych, którzy z dumą podziwiali dzieci i młodzież ze swoich gmin. Mażoretki to pełen gracji sport, który od lat w naszej okolicy cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Spotkanie w Mochach było tego najlepszym dowodem. – Rzadko się zdarza żeby w jednym miejscu, podczas imprezy kulturalnej było tylu przedstawicieli samorządów – wójtów, burmistrzów. – mówił Janusz Frąckowiak Wójt Gminy Przemęt. – Bardzo się cieszę, że możemy gościć na swoim terenie samorządowców i mieszańców z sąsiednich gmin. – mówił. Jak dalej wskazał wójt, idea mażoretek ma tym samym wymiar dobrosąsiedzki. Budowanie przyjacielskich relacji w oparciu o pasję jest bardzo cenne. Nie dotyczy to wyłącznie dzieci i młodzieży, ale i ich rodzin. Jak się okazuje – również samorządowców. Społeczność mażoretek to już większy ogół – bez wątpienia granice „samorządowe” dla nich nie istnieją. Wszystkich bowiem łączy pasja i chęć spierania inicjatyw aktywizacji rozwoju młodego pokolenia – mieszkańców gmin i powiatów a ta „inwestycja” zawsze się opłaca.

(Źródło: Gmina Przemęt)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.