TworzymyGłos Regionu

Kolejne działania grupy SPEED

w powiecie

Czwartek, 20 lutego 2020 o 00:43, autor: 0 241
Kolejne działania grupy SPEED

Powołana Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu grupa „SPEED” powstała po to, aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych. 17 lutego - policjanci z tej właśnie grupy po raz kolejny pojawili się na drogach powiatu wolsztyńskiego.

Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i przeciwdziałać niebezpiecznych zachowaniom na drodze Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu powołał specjalny zespół „SPEED”, w skład którego wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z garnizonu wielkopolskiego.

Trzon grupy to 40 osobowa grupa policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu,  Komendy Miejskiej Policji w Lesznie,  Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu,  Komendy Miejskiej Policji w Koninie, Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp., Komendy Powiatowej Policji w Pile, Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach. W trakcie działań policjanci ci są wspierani przez pozostałych funkcjonariuszy z wielkopolskich komend.

Dziś na drogi powiatu wolsztyńskiego wyjechali funkcjonariusze z Nowego Tomyśla, Grodziska Wlkp. i  Wolsztyna. Głównym celem policjantów było przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze, a w konsekwencji ograniczanie liczby wypadków drogowych. Spośród skontrolowanych tego dnia  niemal 50 kierowców,aż 27 popełniło wykroczenia bezpośrednio zagrażający bezpieczeństwu ruchu drogowego. Większość z nich polegała na przekraczaniu dozwolonej prędkości jazdy, jednak policjanci odnotowali też inne wykroczenia,  m.in. wyprzedzanie w rejonie przejścia dla pieszych. Szczególnie nieodpowiedzialne zachowania kierowców skutkowały kilkuset złotowymi mandatami, w 10 mniej drastycznych przypadkach policjanci zastosowali pouczenia. 

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozważną i ostrożną jazdę, a jednocześnie przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

(Źródło: KPP Wolsztyn)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

wróć do głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.