TworzymyGłos Regionu

18-latek w ciągu tygodnia „uzbierał” ponad 30 punktów karnych

Poniedziałek, 27 listopada 2023 o 13:03, autor: 0
18-latek w ciągu tygodnia „uzbierał” ponad 30 punktów karnych

W Wolsztynie doszło do zdarzenia, które zakończyło się utratą prawa jazdy dla osiemnastoletniego mieszkańca. Nastolatek spowodował kolizję na Rynku, będąc to już jego trzecim wykroczeniem w ciągu tygodnia.

Szereg wykroczeń i kolizja

20 listopada 2023 r. policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Karpicka o uszkodzeniu zaparkowanego Volkswagena T-Roc. Śledztwo, wsparte zapisami z monitoringu miejskiego, wskazało na 18-latka z Wolsztyna, kierującego BMW, jako sprawcę zdarzenia. Kolizja miała miejsce około godziny 19:00.

Konsekwencje naruszeń

Mundurowi, po odwiedzeniu nastolatka, otrzymali jego przyznanie się do winy. Skutkowało to nałożeniem mandatu w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych. Niestety, był to jego trzeci wykrok w tygodniu, co łącznie dało mu 30 punktów karnych, przekraczając limit i skutkując zatrzymaniem prawa jazdy.

Finansowe konsekwencje

Utrata uprawnień to nie jedyny problem młodego wolsztynianina. Ponieważ opuścił miejsce kolizji, może spodziewać się, że roszczenia ubezpieczyciela wobec właściciela uszkodzonego pojazdu będą musiały zostać pokryte z jego kieszeni, co grozi mu poważnymi konsekwencjami finansowymi.

Źródło: KPP Wolsztyn

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA


Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock i od czasu do czasu kliknij w nasze reklamy. Dziękujemy.